Kalkan Tekne Kiralama

Kalkan Tekne Kiralama Rehberi

 

 

 İlk kez Kalkan’a gelecekler için
  Genel olarak

 

Antalya’nın, villaları ile ünlü, en batı beldesi olan Kalkan, ilk olarak İngilizler tarafından keşfedilmiştir. Buradaki keşiften sözgelimi coğrafik olarak değil, doğal güzelliklerinin tatil için ideal bir seçenek olmasıdır. Tepelerden oluşan merkezi, her eğimde bir villa bulundurma imkanı tanıdığından villaların bir çoğunun denize cephesinin olmasını ve villa içerisinden görünen muhteşem deniz manzaralarının karşılaşmanızı sağlıyor. Aynı zamanda denizin karayla birleştiği en güzel yerde bulunan Kalkan Liman bu manzaraya doğal muhteşem bir güzellik katıyor. Burada bulunan Kalkan kiralık yatlar, keşifle dolu eğlenceli maceralarımızın başlangıç noktası.

 

 

1950’lerden itibaren İngilizler bu bölgeye yerleşerek villa tarzı konutlar yaptırmış ve her yıl tatil için kendi konutlarına gelerek tatil vakitlerini burada değerlendirmeye başlamıştır. Zaman içerisinde İngiltere’de bulunan diğer yurttaşları arasında bu konu yayılmış ve bu doğal güzelliği ziyaret etmek isteyen kişi sayısı artmıştır. Hal böyle olunca kendi konutları bulunan İngilizler, konutlarını yurttaşlarına kiralamaya başlamış ve bu bölgedeki ilk kiralama faaliyetlerine adım atılmıştır. Aynı zamanda yabancı ziyaretçiler tarafından Kalkan Tekne Kiralama hizmeti de sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır.

 

Villaların yüksek ilgi gördüğünü fark eden yerli halkta bundan feyz alarak kendi villalarını yaptırmaya başlamış, zamanla bölgedeki villa sayısı artmış ve kiralama faaliyetleri yerli misafirlerinde ilgisini çekmeye başlamıştır. Otellere alternatif olarak çıkan bu konaklama faaliyeti, pandeminin getirdiği izole tatil anlayışıyla gelişip, otel konaklamalarıyla yarışacak seviyelere çıkmıştır.

Şimdilerde Kalkan denildiği zaman akla villalar ve villalarda yapılan tatiller gelmekte. Villaların sunduğu bu izole tatil anlayışını, Kalkan Tekne kiralama hizmeti desteklemektedir.

 

 

 Kalkan tekne kiralama
  Avantajları nelerdir?

 

Tatil için Kalkan’da bulunan gurupların en çok tercih ettiği etkinlerinden biri de Kalkan Tekne Kiralamadır. Özel tekneler, tekne turlarından farklı olarak sadece tek bir gruba hizmetler sunar. Tekne turları birçok kişinin birlikte aynı tekneyi paylaştığı, standart rota ve yemeklerin sunulduğu programdır. Koylarda belirli bir süre mola verilir ve hangi koy olacağı tercihe açık değildir.

 

Bu programlarda en sık sorulan sorulardan biri Kalkan Tekne Kiralama hizmetinin kaptanlı olup olmadığıdır. Deniz tecrübesi olmayan misafirlerimizin tekne kullanmak, yemek yapmak, teknik aksaklıklar gibi problemlerle ilgilenmeyip tatil keyfini kesintisiz yaşamaları için bütün teknelerimiz kaptanlı olarak kiralanmakta ve kendilerine yardımcı elemanlar eşlik etmektedir. Böylelikle misafirlerimiz gezilebilecek en güzel yerleri görebilecek, en iyi ikramları en konforlu şekilde alabilecektir. Ayrıca Kaptan ücreti ekstra talep edilmez. Bütün kiralamalara kaptan ücreti de dahildir.

 

 

Tekne turuna kıyasen

Özel kiralamanın avantajları

 

 • Standart rotaların dışındaki koylar gezilir.
 • Beğendiğiniz koyda istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.
 • İstediğiniz müziği açabilirsiniz.
 • Size özel lezzetli yemekler servis edilir.
 • Teknenin sunduğu Paddle board ve kano gibi imkanlarından yararlanabilirsiniz.
 • Teknede sizden başka müşteri olmaz.
 • Alkollü ve alkolsüz içecekleri temin edebilirsiniz.
 • Çocukları uyutabilecek kabinler mevcuttur.
 • Denizden çıktıktan sonra temiz suyla duş alabilirsiniz.
 • Hassas olduğunuz konuları ekibimize bildirebilirsiniz.

Bu sayede tamamen kişiselleştirilebilir bir hizmet alabilirsiniz.

 

Kalkan’ın yerel lezzetleri, Kalkan Tekne Kiralama hizmetinde, kaptanlarımızca planlanıp özenle hazırlanarak size sunulur. Çok çeşitli mezelerin yanında akdeniz salatası ve ana yemek olarakta önceden seçebileceğiniz tavuk veya balık size servis edilir. Kişi sayısı kadar tavuk veya balık porsiyonları teknede taze pişirilir. Mezeler ve salata herkese yetebilecek kadar bir gün öncesinden yapılır ve rezervasyon gününde tekneye getirilir. Tamamen yerel damak lezzetlerini yansıtan menülerimiz rezervasyon için bildirdiğiniz kişi sayısına uygun hazırlanır.

 

Kalkan Tekne Kiralama
  Özel Rota

Kalkan limandan başlayarak

 • Fare adası
 • Gerenlik Plajı  (bu plajda çamur banyosu yapabilirsiniz)
 • Pınar Kürü
 • Akvaryum Koyu
 • Fırnaz Koyu’nun berrak denizine seyir yapılır

ve tekrar Kalkan Limana dönüş yapılır.

 

 

YENİ KEŞİFLER İÇİN
 Kalkan Özel Tekne Kiralama

 

 

GÜNDÜZ TURU (10:00-17:00)

 Kalkan Özel Tekne Kiralama seçeneklerimiz, deniz tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşatmak için iki farklı alternatif sunuyor. İlk tercih ve en popüler olanı, gündüz turudur.

Sabah 10.00’da Kalkan Limanı’ndan başlayarak, Ege’nin masmavi sularında adeta bir serüvene çıkarsınız. Rotamızda yer alan muhteşem koylarda demir atarak, sizi bekleyen berrak sularda yüzme molası keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Öğlen saatlerinde taze ve lezzetli bir öğle yemeği, deniz esintisi eşliğinde servis edilir. Toplam 7 saat süren bu kiralama turu, saat 17.00’de tekrar limanda sona erer.

 

GÜNBATIMI TURU (17:30 – 21:00)

Diğer bir seçenek olan günbatımı turu Kalkan Kiralık Tekne seçenekleri arasından seçtiğiniz tekne ile saat 17.30’da Kalkan Limanı’ndan hareket eder. Bu turda, günün yorgunluğunu atarak dingin sulara doğru yol alırsınız. İki farklı koy gezilir ve istenirse yüzme molası verilir. Genellikle özel etkinlikler için tercih edilen bu tur, romantik anlar yaşamak isteyen çiftler, özel günlerini deniz manzarası eşliğinde kutlamak isteyenler için idealdir. Günbatımının büyüleyici anlarında, sevdiklerinizle birlikte huzur dolu anlar yaşama fırsatını kaçırmayın.

 

Her iki turda da sunulan yemek ikramları, denizin keyfini çıkarırken enerjinizi yüksek tutmanıza yardımcı olur. Kalkan özel tekne kiralama hizmetimizin gezi ve yüzme programlarına dahil olan yemek seçenekleri ise oldukça çeşitlidir. Menümüzde;

 • Köfte, balık veya tavuk gibi ana yemek seçenekleri,
 • Mevsim salata,
 • Makarna veya pilav,
 • Çeşitli mezeler gibi lezzetler bulunmaktadır.

 

 Merak edilen

 Kalkan Tekne Kiralama Fiyatları

 

Tarih ve kişi sayınıza uygun tekneyi belirledikten sonra ekibimizden fiyat alabilirsiniz. Ekibimiz bütçenize uygun alternatif seçenekleri de sunarak size rehberlik eder. Program dahilinde sunulan içerikler tam kapsamlıdır. Paket programlarda değişiklik taleplerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Kalkan Tekne Kiralama Fiyatları’nın tek bir cevabı olmadığı için bu adımları takip ederek hızlıca sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem güncel fiyatları öğrenebileceksiniz hem de teknede sürprizlerle karşılaşmayacaksınız.

 

Limancepte Seyahat Acentesi olarak, yıllardır lüks olarak algılanan özel tekne kiralama hizmetini, misafirlerimize uygun fiyatlarla, kaliteden ödün vermeden sunmayı hedeflemekteyiz. Türkiye’nin bütün limanlarında tekne kiralama hizmeti yeni bir firma bulmak için vakit kaybetmeyin.

Uzaydan görünüm